Mijn vriend Hitler

Piet de Loof
Uitgeverij:
Abimo
Leesjaar 2016 - 2017

Oostenrijk, 1905. Na een concert ontmoet de 17-jarige Gust een gelijkgestemde ziel. Zijn naam: Adolf Hitler. Beide jongens delen een passie voor muziek en kunst, worden de beste vrienden en gaan samen studeren in Wenen. Gaandeweg achterhaalt Gust enkele goed bewaarde geheimen van Adi, o.a. over zijn afkomst en zijn studies. Als Gust na een zomervakantie in Linz terug naar Wenen reist, blijkt Adi spoorloos verdwenen.

Pas jaren later zal hij z'n jeugdvriend terugzien...

Wat vond je van dit boek?

Verklap het einde niet, zo blijft het spannend voor andere juryleden.

Reacties

nico

Een slecht boek... Vertelt super traag, enorm veel onnuttige informatie en een slecht einde. Lees dit niet. 

Vic

Heel tof boek! Ik geef het 88 op 100. 

Anoniem

Ik vond het een heel leuk boek, omdat je zo eens een andere kijk krijgt op Adolf Hitler. Zeker de moeite om te lezen! 

Daan

Het was een zeer leuk en interessant, maar op een paar momenten las het moeilijk. Het maakt het extra leuk als je geïnteresseerd bent in Adolf Hitler. 👍

Ben dover

Heel leuk!👌

robbe

goed boek

robbe

Ik moet het nog lezen maar het ziet er leuk uit.

Jamol

Het boek is heel goed en fijn.

Fatima

Het is in het algemeen een goed boek. Leest  makkelijk, maar na een tijdje is er een hoofdstuk waar er vijf jaar voorbij gaat, dat leest moeilijker. Het gaat veel over muziek, opera en kunst. Je moet ervan houden, anders begint het al snel saai te worden. Het boek geeft een goed zicht op de personages, vooral op Hitler en hoe hij was in zijn jeugd. Ik zou het zelf niet nog een keer lezen.

Kasper Verhulst

"Mijn Vriend Hitler" is een heel interessant boek dat je meeneemt in een achtbaan van tegenstrijdige gevoelens. Het is een speciale maar geslaagde poging van de auteur om Adolf Hitler, een van de meest gehate personen uit de geschiedenis, zo te beschrijven.

Het boek is een soort van een dagboek en neemt de lezer mee op een reis door de gedachten en gevoelens van de Gust (August) tijdens zijn avontuur met Hitler. 

Gust, het echte personage dat als metgezel van de auteur fungeert, voegt een fantastische dimensie toe aan het verhaal. Hij vertegenwoordigt het innerlijke conflict en de tweestrijd die de hij doormaakte tijdens zijn tijd met Hitler.

De schrijfstijl van "Mijn Vriend Hitler" is goed en meeslepend. De auteur slaagt erin om de gruwelijke daden van Hitler op een zeer persoonlijke manier te benaderen, zonder zijn daden te rechtvaardigen. Hij tast de grenzen af tussen empathie en afkeer, begrip en veroordeling.

Hoewel "Mijn Vriend Hitler" een uiterst boeiend boek is, moet ik toegeven dat het niet voor iedereen geschikt is.

Al met al is "Mijn Vriend Hitler" echt een goed boek!

Felix Goffinghs

Het is een interessant en goed geschreven boek dat je echt een uniek inzicht geeft in Hitlers jeugd. Het is makkelijk te lezen, ook al is het soms niet helemaal duidelijk wie er aan het woord is. Ik vond het ook interessant om te zien dat hij niet altijd een doorgedraaide psychopaat was en hij toch goede kanten had.

Lolll

heel leuk en goed boek

Amandine

Het is een aanrader voor mensen die erg geïnteresseerd zijn in het verleden van Hitler en zijn vriend August. Het vertelt zeker meer over de goede en slechte kanten van Hitler. Ik vond het heel interessant. Je kunt je verdiepen in het boek. Zeker lezen😄😉

hug jas

goed

mike oxlong

leuk boek, interessant om te lezen 

Jasser Van de Velde

het toont een niet zo veel getoonde maar wel mooie kant van hitler

drerrie

Niet gelezen maar klinkt dope.

Birte

Ben zeer benieuwd!! 

kayleigh.baetens
Heel mooi boek. En ook goed om te weten dat Hitler niet alleen slechte dingen heeft gedaan maar ook goede dingen.
anoniem
Het is een erg interessante boek, en daarom ook een echte aanrader!
Ferre Van Bulck
Het is het beste boek wat ik ooit heb gelezen. Ik wil er meer!!